Kariyerini akışına bırakma,

kendini keşfet,

yıldızın parlasın!

 

Mülakat Danışmanlığı

 

Mülakatlarda kendini iyi ifade edemediğini düşünen, farkına varmadan işverende veya insan kaynakları çalışanında olumsuz izlenim bırakan ve mülakat heyecanını yenmek için pratik yapmak isteyen kişiler ile yapılan bir çalışmadır.

 

 

 


Arayışta olduğunuz pozisyona özel olarak hazırlanacak, mülakatlarda sık karşılaşabileceğiniz sorulardan oluşanyetkinlik bazlı gerçek bir mülakat simülasyonu yapılır.

 • Mülakat sonrasında, mülakatın nasıl geçtiği ile ilgili (Genel izlenim, sorulara verilen cevapların ikna ediciliği, kendinizi ifade ediş şekliniz, karşı tarafta olumsuz etki yaratabilecek ifadelerinizin olup olmadığı vb. konularda) geri bildirim verilerek iyileştirme önerilerinde bulunulur.
 • İş arama sürecinizile ilgili aklınıza takılan konuların üzerinden geçilir.
 • Mülakat sonunda birlikte yapacağımız çalışma ileöz geçmişiniz incelenerek daha etkili, profesyonel ve anlaşılır bir hale gelmesi sağlanır.
 • Yapmış olduğumuz görüşme kayıt altına alınarak daha sonra kendi mülakat performansınızı izleme fırsatı sunulur. (Kişiden onay alınarak ve gizlilik ilkelerine bağlı kalarak)

Ortalama görüşme süresi 1.5- 2 saattir.

Çalışma görüntülü görüşme yöntemi ile gerçekleştirilir.

Çalışmanın mülakat daveti almadan önce gerçekleşmesi daha verimli sonuçlar almanızı sağlar. İş başvurularınıza dönüş oranının artması açısından, iş arama sürecine başlamadan önce bu çalışmayı gerçekleştirmeniz daha hızlı ilerlemenizi sağlar.

İnsan kaynakları gözüyle kendinizi değerlendirme fırsatı bulacağınız bu çalışma ile iş görüşmelerinizden olumlu dönüşler alma olasılığınızı birlikte arttırabiliriz.

Teklif almak için iletişime geçin.

 

Kişisel Farkındalık Danışmanlığı

 

Güçlü ve gelişime açık özellikleri ile ilgili farkındalık kazanmak ve kariyeri ile ilgili hangi becerileri geliştirmeye ihtiyacı olduğu konusunda bilinçlenmek isteyen kişiler ile yapılan tek seanslık online bir çalışmadır. Seans süresi ortalama 1 saattir.

 


Kişi bireysel farkındalığının artması ile birlikte daha etkin bir kariyer planı yapabilme ve iş yaşamında yaşadığı sorunlara daha objektif bakabilme şansı kazanır. Çalışma arkadaşları, müşterileri veya yöneticileri ile iletişim kalitesinde iyileşme, kariyerinde doğru karar alabilme, kendini tanıma, gelişime açık ve güçlü yönlerini anlama gibi kazanımlar elde eder. 

  • Kişilik profil testi uygulaması yapılır.
  • Swot analizi gerçekleştirilir.
  • Güçlü ve gelişime açık yönler ile ilgili geri bildirim verilir.

Teklif almak için iletişime geçin.

 

Kariyer Danışmanlığı/Mentorluk

 

Kariyeri ile ilgili karar almakta zorlanan, kariyer rotasına yeni bir yön vermek isteyen, mesleki anlamda ilerlemek isteyen ve iş hayatı ile ilgili sorunlarına çözüm arayan kişiler ile yapılan çalışmadır.

 


Kariyer yönetimi konusunda deneyimli bir insan kaynakları profesyoneline danışma ihtiyacı duyan kişiler ile gerçekleştirilen tek seanslık bir çalışmadır. Seans süresi ortalama 1 saattir.

Teklif almak için iletişime geçin.

 

Kariyer Koçluğu

 

Kariyer koçluğu yetkinliklerinizi ve becerilerinizi en verimli şekilde kullanabilmenizi, tatmin edici bir iş hayatına sahip olmanızı, kariyeriniz ile ilgili net bir hedef belirlemenizi ve ona ulaşabilmek için stratejik bir planınız olmasını sağlar.

 


Kariyer danışmanlığı/mentorluk hizmetinin daha detaylı ve kapsamlı halde planlanmış şeklidir. Danışan ile en az 4 seans birlikte çalışılır. Kişinin ihtiyacına göre seans sayısı artabilmektedir.

Çalışma içeriği; 

  • Kişisel farkındalığı arttırma, kişilik profili analizi
  • Kariyere dair engelleyici inançların belirlenmesi ve üzerinde çalışılması
  • Swot analizi ile güçlü ve gelişime açık yönlerin belirlenmesi
  • Kariyer hedefinin netleşmesi
  • Kariyer hedefine yönelik stratejik gelişim planının hazırlanması

Teklif almak için iletişime geçin.

 

Mentorlük (İnsan Kaynakları çalışanları için)

 

Mentorluk hizmeti insan kaynakları uzmanları veya insan kaynakları alanında kariyer hedefleyen kişilere mesleki alanda destek veren bir çalışmadır. Mevcut işinizde sorumlu olduğunuz ik süreçlerini iyileştirme ile ilgili mentorluk desteği sunar. Herhangi bir pozisyonda görevli değilseniz insan kaynakları fonksiyonları ile ilgili gelişiminizi planlamanız ve mesleki anlamda yetkinliklerinizi arttırabilmenize yardımcı olur.

 


Kimler Mentorluk desteği alabilir?

 • İnsan kaynakları alanında kariyer hedefleyen deneyimsiz kişiler
 • İnsan kaynakları departmanında uzman olarak çalışan ancak mesleki bilgi konusunda desteğe ihtiyacı olanlar

Kişinin ihtiyacına veya önceliklerine göre belirlenen konular üzerinden mesleki bilgi aktarımı şeklinde gerçekleşen çalışmada aşağıdaki başlıklarda destek verilmektedir. Seans sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışma online ortamda yürütülmektedir. Seans süresi ortalama 1 saattir. Mentorlük desteği birebir Sinem Işık tarafından verilmektedir.

-Yeni mezunlar için temel ik süreçlerinin aktarımı ve kariyer planlama desteği

-Stratejik insan kaynakları süreçleri (Planlama, iş analizi, iş tanımlamaları, prosedürler vs)

-İşe alım ve oryantasyon süreci

-Performans yönetimi

-Ücret yönetimi ( Bordrolama hariç)

-Kariyer yönetimi

-Eğitim yönetimi

-İşveren Marka Yönetimi

-Çalışan Bağlılığı

-Motivasyon yönetimi

-Kurumsal iletişim yönetimi

Teklif almak için iletişime geçin.

 

 

Yönetici Koçluğu

 

Ekip yönetimi pozisyonlarında görev alan veya yönetici adayı olan kişiler ile gerçekleşen programdır. Yöneticiler bir Yönetici koçu ile çalışarak karşılaştıkları sorunlara kalıcı ve etkili çözümler üretebilirler. Kişinin ihtiyacına göre seans sayısı belirlenmektedir.  

 


Yönetici koçluğu ile amaç;

 • Liderlik becerilerinizin ve gelişim alanlarınızın farkında olmak
 • Etkili bir lider olabilmenin yollarını keşfetmek
 • Ekibiniz ile iletişim kalitesini arttırmak
 • Ekip ve motivasyon yönetimi konusunda güçlenmek
 • Çatışma ve müzakereleri yönetebilmek
 • Doğru kişileri ekibinize dahil edebilmek ve çalışan performansını daha etkin bir şekilde yönetebilmektir.

Teklif almak için iletişime geçin.

 • Sizi ilk olarak Linkedln den tanıdım. Sonrasında iş arama sürecimde koçluk desteği almaya karar verdim. Bence sizin en büyük gücünüz işinizdeki uzmanlığınıza dayalı hiçbir yerde yazmayan  çıkarımlarınızı ve tabi ki tecrübelerinizi duruşunuzla muhteşem şekilde yoğurmuş olmanız. Gizli kalmış ve söylenmeyen IK dinamiklerini net ve davranışsal olarak anlattığınız ve bir o kadar da gerçek anlamda gönüllü olarak destekleriniz için minnettarım.  Öğrenilmiş çaresizlik ve umutsuzluğu sizin doğal tepkileriniz ve işinizdeki üst- düzey bilir kişiliginiz ile yendim. Başarılarınızın devamını içtenlikle dilerim.
  R.P (46)
 • Gerçekleştirdiğimiz mülakat koçluğu çalışması sonrasında sayenizde iş arama sürecimi ne kadar bilinçsiz bir şekilde yürüttüğümü fark ettim. Yaptığım hataların farkına varmamı sağladığınız ve bu süreçte bana destek olduğunuz için çok teşekkür ederim. Şimdi daha öz güvenli ve kendimi ifade etme konusunda çok daha başarılıyım.
  S.K ( 29)
 • Sinem hanımla Nerden ve nasıl başlayacağımı bilmediğim iş arama sürecimde yollarımız kesişti. Kendime güvenimin yerlerde olduğu bu dönemde, hiç farkında olmadığım ya da önemsiz gibi görünen yönlerimin ne denli önemli olduğunu farkettirdi. Eksiklerim neler, gittiğim görüşmelerde neden eleniyorum gibi daha bir sürü soruma da yanıt buldum. Bu yoldan geçen herkesin hikayesine dilerim eli değer. Sevgiler❤
  E.E.T (29)
 • Başvurularıma bir türlü sonuç alamıyordum. Standart bir cv yerine ön plana çıkarmam gereken noktaları sizinle birlikte çalıştıktan sonra ciddi bir fark oldu geri dönüşlerde. Yaptığımız mülakat koçluğu çalışması da mülakatlarda kendimi çok daha etkili ifade etmeme fayda sağladı. Nihayet uzun süren iş arama sürecim sayenizde son buldu. Desteğiniz için çok ama çok teşekkür ederim.
  F.K (26)
 • Beklentimin çok çok üzerinde bir deneyimdi benim için. Kendimi nasıl daha iyi ifade edeceğim ve hangi konuları ön plana çıkarmam gerektiği ile ilgili çok verimli bir çalışma oldu. Teşekkür ediyorum.
  A.R (36)
 • Aylarca iş arayışlarımdan sonuç alamadığım ve çaresizlik içine düştüğüm bir anda sizi takip etmeye başladım. Paylaşımlarınız sayesinde yanlış yaptığım bir çok şeyi düzeltme fırsatı yakalım. Katıldığım mülakatlarda o kadar bilinçsizce hareket ediyormuşumki yaptığımız mülakat koçluğu çalışmasının bende yarattığı farkındalığı size anlatamam. Sizinle pratik yaptıktan sonra kendimi çok daha iyi ifade ederek sonunda istediğim işe kavuştum. İyi ki varsınız… Yolunuz açık olsun
  D.O (27)
 • Merhabalar Sinem Hanım,
  Mülakat koçluğu çalışmamız sonrası iş teklifi aldığım şirket maaşta istediğim revizyonu kabul etti. Çarşamba iş başı yapıyorum size de haber vermek istedim. Sorularıma sabırla yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum çok yardımcı oldunuz.
  S.Y(36)
 • Sinem Hanım ile yaptığımız mülakat koçluğu çalışması kişisel farkındalığımı arttırdı. Tüm sorularıma detaylı cevaplar buldum. İş ararken hangi kanalları aktif kullanmam gerektiğini öğrendim. Benim için en önemlisi bir insan kaynakları uzmanından mülakat performansımın nasıl olduğu ile ilgili geri dönüş alabilmekti. Görüşmemizden sonra detaylı notlar çıkardım ve iş görüşmelerime notlarımla çalıştım. Biz öz eleştiri yaparken objektif davranamıyoruz ama görüşmede Sinem Hanıma artı ve eksileriniz ile size yol haritası çıkarıyor. Çalışmamızında etkisi ile istediğim işe nihayet başlıyorum. Her şey için teşekkür ediyorum.
  M.G (24)
 • Sinem Hanım merhaba,
  Yarın iş başı yapıyorum …. şirketinden teklif aldım, hemde istediğim teklifi aldım ve istediğim pozisyon olan Ürge Mühendisi olarak Sanırım sizden mülakat koçluğu almasaydım daha uzun süren bir iş arama sürecim olurdu, en başta kendimi tanımamı, iş kavramından ne istediğimi anlamamı sağladınız. Sonra da nasıl ifade etmem gerektiğini öğrettiniz. Emekleriniz için çok teşekkürler.
  A.İ (26)
 • Sizinle tanıştıktan sonra iş hayatımı Sinem Hanımdan önce ve Sinem Hanımdan sonra olarak iki döneme ayırdım. Sizinle gerçekleştirdiğimiz mülakat pratiği ve notlarınız, değerli fikirleriniz sonrasında birçok firmadan mülakat daveti aldım. Yorucu bir maratondan sonra çok şükür beklediğim bir yer ve istediğim pozisyondan olumlu dönüş aldım. Her şey için teşekkür ederim. İyikilerimden oldunuz, her şey gönlünüz gönlünüzce olsun.
  A.İ (27)
 • Yaklaşık 6 aylık işsizlik süreci içerisindeyken tesadüfen Linkedin üzerinden Mülakat koçluğu programınızı gördüm. Sizinle iletişime geçtikten sonra bana hemen dönüş yaptınız ve sizinle geçirdiğim mülakat sonrasında öz geçmişim ve mülakat sürecinde yaptığım hataları farketmemi sağladınız. Ben de sizin yönlendirmeleriniz doğrultusunda öz geçmişimi güncelledim ve mevcut tüm başvurularımı geri çekerek tekrar başvurularımı yaptım. Bir anda doğru düzgün aranmazken bir çok büyük ölçekli firmadan mülakat daveti aldım. Mülakat sürecinde yaptığım hataları da düzeltmek suretiyle katıldığım bir çok mülakattan olumlu dönüş aldım ve kısa bir sürede  özel bir bankada yönetici pozisyonunda göreve başladım. Yaptığımız çalışma resmen hayatımı değiştirdi. Bana Ik gözüyle bakma, firmaların aradığı kriterlere göre cv hazırlama , kişisel özellikleri ön plana çıkartma gibi bir çok önemli bilgiler kattınız.İşsizlik döneminde yaşadığım sıkıntı ve üzüntü sebebiyle oluşan alerji gibi sağlık problemlerimden bile kurtuldum. Ayrıca Harika bir ekip ve insanlara denk gelmenin de mutluluğunu yaşıyorum. Sihirli değneğinizi değdirdiğiniz bir çalışan olarak bir çok işsiz arkadaşa faydalı olacağınıza eminim. Herşey için çok teşekkür ediyorum. İyi ki karşılaştık. İyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş Başarılarınızın devamını diliyorum.
  E.N.D (33)
 • Sinem Hanım merhaba,
  Yapmış olduğumuz çalışma sayesinde sizin verdiğiniz bilgiler ve tüyolar ile istediğim iş görüşmesinin mülakatını kazandım. Sizinle mülakat yaptığımızda çok kötüydüm ve bunun farkındaydım. Sizden yardım aldım ve siz bana bu şekilde hiçbir mülakatı geçemezsin ama düzelmeyecek hir birşey yokdiyerek beni motive ettiniz. Ve sizin yardımlarınızla harika bir mülakat geçirdim. Tekrar teşekkür etmek istiyorum herkese mutlaka dokunmalısınız…
  K.A (25)