Hakkımızda

 

Neden S'HR?

 • Hem kurumsal hem bireysel çalışmalarımızda ‘’değer yaratacağımıza inanmadığımız’’ hiçbir işi almıyoruz.
 • Sonuç odaklıyız. Tüm hizmetlerimizde somut ve etkin sonuçlar almaya ve maksimum faydayı sağlamaya çalışıyoruz.
 • Adaletli olmak bizim için önemlidir. Özellikle kurumsal projelerde, hem işveren hem çalışan açısından sorunlara geniş bir perspektif ile bakıyor, ‘’her iki tarafın da çıkarlarını ve mutluluğunu’’ gözetmek için elimizden geleni yapıyoruz.
 • İyi dinleyen, doğru analiz eden, şirketlerin ve bireylerin ihtiyacına en uygun çözümler sunmak için azami özen gösteren sorumluluk sahibi bir ekibiz.

Ekibimiz

 
 

Sinem Işık

S’HR KURUCUSU

İNSAN KAYNAKLARI/KARİYER DANIŞMANI

EĞİTMEN-YAZAR

Lisans ve Yüksek Lisans (MBA) eğitimini işletme alanında tamamlayan 1982 doğumlu Sinem Işık, kariyerine telekomünikasyon sektöründe idari işler pozisyonlarında başlamış, 2007 yılında insan kaynakları alanına danışmanlık sektörüyle adım atmıştır. 22 yıldır devam eden iş yaşamında ağırlıklı olarak insan kaynakları danışmanlık sektöründe....

 
 

Sema Öztürk Sümer

Eğitim ve Performans Geliştirme Danışmanı 

Kurumsal/Bireysel Koç

1972 yılında doğan Sümer, Üniversite eğitimini 1995 yılında ‘Anadolu Üniversitesi’ İktisadi
ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamlamış ve iş hayatına ihracat alanında başlamıştır.

2000-2004 yıllarında Turkcell –Global bünyesinde Roaming- Yabancı Müşteri
departmanında göreve başlamış ve sonrasında Takım Lideri olarak görevini sürdürmüş, bu
görevle birlikte takım gelişimi, eğitim ve performans gelişimi- ölçümü projelerinde görev
almıştır.
2002 yılında Yıldız Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika programına katılarak
kariyerini İK ve eğitim alanına yönlendirerek 2003 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim
Bilimleri Fakültesi- Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde yüksek lisansa başlamış ve
2007 yılında “Yöneticilerin Koçluk Becerileri” tez çalışmasıyla mezun olmuştur. Tez
çalışması döneminde ABD’deki “The Coaching Institute’nün” Türkiye temsilciliğinden
(kurumsal, yönetici ve yaşam koçluğu) eğitimi alarak mezun olmuş ve profesyonel Koçluk
hayatına başlamıştır.


2007 yılından bu yana  İK danışmanlığı ve kurumsal koçluk, Eğitim Koordinatörlüğü, Eğitmen ve Koç olarak çeşitli firmalar ve bireylerle çalışmıştır.

Sümer’in Eğitim Danışmanı olarak vermekte olduğu eğitim konuları:

Yöneticiler İçin Koçluk Becerileri
 Koçluk Yaklaşımıyla Performans Gelişimi İçin Geri Bildirim Sağlama
 Perfomans Koçluğu
 Sunum Becerileri Koçluğu
 Self Coaching (Kendine Koçluk)
 Kariyer Koçluğu
 Takım Koçluğu
 Performans Yönetimi
 İletişim Becerileri
 Müşteri Memnuniyeti
 Etkin Sunum Teknikleri
 Eğiticinin Eğitimi

 

 • Sizi ilk olarak Linkedln den tanıdım. Sonrasında iş arama sürecimde koçluk desteği almaya karar verdim. Bence sizin en büyük gücünüz işinizdeki uzmanlığınıza dayalı hiçbir yerde yazmayan  çıkarımlarınızı ve tabi ki tecrübelerinizi duruşunuzla muhteşem şekilde yoğurmuş olmanız. Gizli kalmış ve söylenmeyen IK dinamiklerini net ve davranışsal olarak anlattığınız ve bir o kadar da gerçek anlamda gönüllü olarak destekleriniz için minnettarım.  Öğrenilmiş çaresizlik ve umutsuzluğu sizin doğal tepkileriniz ve işinizdeki üst- düzey bilir kişiliginiz ile yendim. Başarılarınızın devamını içtenlikle dilerim.
  R.P (46)
 • Gerçekleştirdiğimiz mülakat koçluğu çalışması sonrasında sayenizde iş arama sürecimi ne kadar bilinçsiz bir şekilde yürüttüğümü fark ettim. Yaptığım hataların farkına varmamı sağladığınız ve bu süreçte bana destek olduğunuz için çok teşekkür ederim. Şimdi daha öz güvenli ve kendimi ifade etme konusunda çok daha başarılıyım.
  S.K ( 29)
 • Sinem hanımla Nerden ve nasıl başlayacağımı bilmediğim iş arama sürecimde yollarımız kesişti. Kendime güvenimin yerlerde olduğu bu dönemde, hiç farkında olmadığım ya da önemsiz gibi görünen yönlerimin ne denli önemli olduğunu farkettirdi. Eksiklerim neler, gittiğim görüşmelerde neden eleniyorum gibi daha bir sürü soruma da yanıt buldum. Bu yoldan geçen herkesin hikayesine dilerim eli değer. Sevgiler❤
  E.E.T (29)
 • Başvurularıma bir türlü sonuç alamıyordum. Standart bir cv yerine ön plana çıkarmam gereken noktaları sizinle birlikte çalıştıktan sonra ciddi bir fark oldu geri dönüşlerde. Yaptığımız mülakat koçluğu çalışması da mülakatlarda kendimi çok daha etkili ifade etmeme fayda sağladı. Nihayet uzun süren iş arama sürecim sayenizde son buldu. Desteğiniz için çok ama çok teşekkür ederim.
  F.K (26)
 • Beklentimin çok çok üzerinde bir deneyimdi benim için. Kendimi nasıl daha iyi ifade edeceğim ve hangi konuları ön plana çıkarmam gerektiği ile ilgili çok verimli bir çalışma oldu. Teşekkür ediyorum.
  A.R (36)
 • Aylarca iş arayışlarımdan sonuç alamadığım ve çaresizlik içine düştüğüm bir anda sizi takip etmeye başladım. Paylaşımlarınız sayesinde yanlış yaptığım bir çok şeyi düzeltme fırsatı yakalım. Katıldığım mülakatlarda o kadar bilinçsizce hareket ediyormuşumki yaptığımız mülakat koçluğu çalışmasının bende yarattığı farkındalığı size anlatamam. Sizinle pratik yaptıktan sonra kendimi çok daha iyi ifade ederek sonunda istediğim işe kavuştum. İyi ki varsınız… Yolunuz açık olsun
  D.O (27)
 • Merhabalar Sinem Hanım,
  Mülakat koçluğu çalışmamız sonrası iş teklifi aldığım şirket maaşta istediğim revizyonu kabul etti. Çarşamba iş başı yapıyorum size de haber vermek istedim. Sorularıma sabırla yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum çok yardımcı oldunuz.
  S.Y(36)
 • Sinem Hanım ile yaptığımız mülakat koçluğu çalışması kişisel farkındalığımı arttırdı. Tüm sorularıma detaylı cevaplar buldum. İş ararken hangi kanalları aktif kullanmam gerektiğini öğrendim. Benim için en önemlisi bir insan kaynakları uzmanından mülakat performansımın nasıl olduğu ile ilgili geri dönüş alabilmekti. Görüşmemizden sonra detaylı notlar çıkardım ve iş görüşmelerime notlarımla çalıştım. Biz öz eleştiri yaparken objektif davranamıyoruz ama görüşmede Sinem Hanıma artı ve eksileriniz ile size yol haritası çıkarıyor. Çalışmamızında etkisi ile istediğim işe nihayet başlıyorum. Her şey için teşekkür ediyorum.
  M.G (24)
 • Sinem Hanım merhaba,
  Yarın iş başı yapıyorum …. şirketinden teklif aldım, hemde istediğim teklifi aldım ve istediğim pozisyon olan Ürge Mühendisi olarak Sanırım sizden mülakat koçluğu almasaydım daha uzun süren bir iş arama sürecim olurdu, en başta kendimi tanımamı, iş kavramından ne istediğimi anlamamı sağladınız. Sonra da nasıl ifade etmem gerektiğini öğrettiniz. Emekleriniz için çok teşekkürler.
  A.İ (26)
 • Sizinle tanıştıktan sonra iş hayatımı Sinem Hanımdan önce ve Sinem Hanımdan sonra olarak iki döneme ayırdım. Sizinle gerçekleştirdiğimiz mülakat pratiği ve notlarınız, değerli fikirleriniz sonrasında birçok firmadan mülakat daveti aldım. Yorucu bir maratondan sonra çok şükür beklediğim bir yer ve istediğim pozisyondan olumlu dönüş aldım. Her şey için teşekkür ederim. İyikilerimden oldunuz, her şey gönlünüz gönlünüzce olsun.
  A.İ (27)
 • Yaklaşık 6 aylık işsizlik süreci içerisindeyken tesadüfen Linkedin üzerinden Mülakat koçluğu programınızı gördüm. Sizinle iletişime geçtikten sonra bana hemen dönüş yaptınız ve sizinle geçirdiğim mülakat sonrasında öz geçmişim ve mülakat sürecinde yaptığım hataları farketmemi sağladınız. Ben de sizin yönlendirmeleriniz doğrultusunda öz geçmişimi güncelledim ve mevcut tüm başvurularımı geri çekerek tekrar başvurularımı yaptım. Bir anda doğru düzgün aranmazken bir çok büyük ölçekli firmadan mülakat daveti aldım. Mülakat sürecinde yaptığım hataları da düzeltmek suretiyle katıldığım bir çok mülakattan olumlu dönüş aldım ve kısa bir sürede  özel bir bankada yönetici pozisyonunda göreve başladım. Yaptığımız çalışma resmen hayatımı değiştirdi. Bana Ik gözüyle bakma, firmaların aradığı kriterlere göre cv hazırlama , kişisel özellikleri ön plana çıkartma gibi bir çok önemli bilgiler kattınız.İşsizlik döneminde yaşadığım sıkıntı ve üzüntü sebebiyle oluşan alerji gibi sağlık problemlerimden bile kurtuldum. Ayrıca Harika bir ekip ve insanlara denk gelmenin de mutluluğunu yaşıyorum. Sihirli değneğinizi değdirdiğiniz bir çalışan olarak bir çok işsiz arkadaşa faydalı olacağınıza eminim. Herşey için çok teşekkür ediyorum. İyi ki karşılaştık. İyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş Başarılarınızın devamını diliyorum.
  E.N.D (33)
 • Sinem Hanım merhaba,
  Yapmış olduğumuz çalışma sayesinde sizin verdiğiniz bilgiler ve tüyolar ile istediğim iş görüşmesinin mülakatını kazandım. Sizinle mülakat yaptığımızda çok kötüydüm ve bunun farkındaydım. Sizden yardım aldım ve siz bana bu şekilde hiçbir mülakatı geçemezsin ama düzelmeyecek hir birşey yokdiyerek beni motive ettiniz. Ve sizin yardımlarınızla harika bir mülakat geçirdim. Tekrar teşekkür etmek istiyorum herkese mutlaka dokunmalısınız…
  K.A (25)