Sinem IŞIK

S’HR KURUCUSU

İNSAN KAYNAKLARI/KARİYER DANIŞMANI

EĞİTMEN-YAZAR

 


Lisans ve Yüksek Lisans (MBA) eğitimini işletme alanında tamamlayan 1982 doğumlu Sinem Işık, kariyerine telekomünikasyon sektöründe idari işler pozisyonlarında başlamış, 2007 yılında insan kaynakları alanına danışmanlık sektörüyle adım atmıştır. 22 yıldır devam eden iş yaşamında ağırlıklı olarak insan kaynakları danışmanlık sektöründe hizmet vermiştir.  

Çeşitli sektörlerde orta ve uluslararası şirketlerin işe alım, insan kaynakları sistemlerinin kurulumu ve eğitim projelerinde yer almıştır.

Danışmanlık sektöründe kazandığı deneyimler ile farklı sektörlerdeki/ölçekteki şirketlerin projelerinde görev aldığı için birbirinden çok farklı yapılardaki kurumların iç dinamiklerini ve gelişimlerini yakından izleme fırsatı bulmuştur.

2009 yılından bu yana Kariyer Danışmanlığı, Mülakat Danışmanlığı ve Mentorlük çalışmalarına devam etmektedir.

Yarın Gel Başla ve Biz Size Döneriz isminde iki kitabın yazarıdır.

2016 yılından bu yana insan kaynakları ve kariyer konularında çeşitli sosyal sorumluluk projelerine liderlik etmiştir. 6 yıldır çeşitli sosyal medya kanallarında içerik üretmektedir. LinkedIn’ de kariyer, insan kaynakları ve iş arama konusunda içerik üretmeye başlayan ilk insan kaynakları profesyonelidir.

LinkedIn içerik üreticileri arasında Türkçe içerik üreten takipçi sayısı en yüksek ilk 3 kişiden biridir.

IRCA Onaylı ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Baş ve İç Denetçisidir.

ICF Akrediteli Koç unvanına sahiptir. Aynı zamanda NLP uygulayıcısıdır.

Evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Klarnet çalan eşine eşlik ederek gitar çalıp şarkı söylemekten, bitki yetiştirmekten, 700 kitaplık kütüphanesine her fırsatta yenilerini eklemekten, sürekli gelişim adına eğitimler almaya devam etmekten ve ailesi ile bolca vakit geçirmekten keyif almaktadır.