Çalışan deneyimi odaklı 

süreç tasarımları ile işveren

markanızı güçlendirin.

 

Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi Danışmanlığı ’’Değerlere Dayalı ve Yetkinlik Bazlı’’


Kurum ihtiyaçlarına özel yapılandırılan insan kaynakları danışmanlık hizmeti, değerler ve yetkinlikler üzerine kurgulanır. Tüm süreçler olumlu çalışan deneyimine odaklanarak tasarlanır. Baştan sona insan kaynakları süreçlerinin tamamının yapılandırılması şeklinde olabildiği gibi herhangi bir fonksiyonu içerecek şekilde danışmanlık desteği verilmektedir.

 • Çalışan değer önermelerinin belirlenmesi
 • Mevcut durum analizi
 • İşveren markası konumlandırma
 • Organizasyonel yapının oluşturulması
 • Tüm insan kaynakları süreçlerinin tanımlanması
 • İK Politikalarının oluşturulması
 • İnsan kaynakları planlamasının yapılması
 • İş analizi, görev tanımları ve yetkinliklerin belirlenmesi
 • İşe alım ve oryantasyon yönetimi
 • Yetkinlik matrisinin oluşturulması
 • Performans yönetim sisteminin kurulması
 • Ücret yönetimi ve yan haklar
 • Kariyer ve yetenek yönetimi
 • Eğitim yönetimi
 • Çalışan bağlılığı yönetimi

Teklif almak için iletişime geçin.

 

İşe Alım Süreç Danışmanlığı

 


Personel seçme ve yerleştirme süreci gözden geçirilerek daha etkin hale gelmesi sağlanır. Kullanılan araçlar, değerlendirme yöntemleri ve oryantasyon sürecini de kapsayan işe alım faaliyeti kurum ihtiyacına yönelik yeniden tasarlanır. İşveren markası kavramına da odaklanılarak yetenekli adayları kuruma çekmek için yapılabilecek alternatif aday bulma yöntemleri üzerinde çalışılır.

İşe alım süreç danışmanlığında hedef; aday deneyimi öncelik alınarak en doğru adaya en etkin değerlendirme araçları kullanarak ulaşmaktır.

Teklif almak için iletişime geçin.

 

İşveren Markası Danışmanlığı

 


İşveren markası, bir firmanın çalışabilecek en iyi firma olduğu algısıdır. İşveren markasını güçlendirerek yetenekli adayların kuruma çekilebilmesi ve nitelikli başvuru sayısının artması hedeflenir. İşe alım maliyetlerinde düşüş, mevcut çalışanların motivasyonunda ve bağlılığında artış hedeflenmektedir.

 • İşveren markası ve çalışan deneyiminin analizi
 • Çalışan önermelerinin ve marka kimliğinin tanımlanması
 • İşveren markasının konumlandırılması ve projelendirilmesi

Kurumun sosyal medya platformlarındaki algısı değerlendirilir ve yeni stratejiler planlanır. İnsan kaynakları ve pazarlama departmanları iş birliği ile işveren marka algısını güçlendirecek ve çalışan deneyimini olumlu yönde arttıracak kuruma özel projeler üzerinde çalışılır. İşveren marka imajını olumsuz yönde etkileyen unsurlar tespit edilir ve iyileştirme önerileri sunulur.

Teklif almak için iletişime geçin.

 

Çalışan Bağlılığı Araştırması

 


Dış bir göz ile objektif bir şekilde çalışan memnuniyeti analizi ile mevcut insan kaynakları süreçlerinizin yeterliliğini, çalışanlarınızın ihtiyaçlarının neler olduğunu, iyileştirilmesi gereken alanları ve güçlü olduğu alanları tespit etmek hedeflenmektedir. Araştırma sonucuna göre iyileştirilmesi gereken alanlar ile ilgili detaylı bir raporlama sunulur. Dijital veya soft değerlendirme şeklinde değerlendirme seçenekleri bulunmaktadır. Sadece raporlama sunulmaz, proje önerileri ile de çalışma desteklenir. Proje kuruma ve ihtiyaca özel planlanır.

Temelde aşağıdaki başlıklar üzerinde değerlendirme yapılır.

 • Şirket hakkındaki genel düşünceler
 • Kurumsal imaj
 • Yönetim şekli
 • Yapılan iş
 • Yetki sorumluluk dengesi
 • İç iletişim
 • Motivasyon, ödüllendirme
 • Kişisel gelişim ve kariyer olanakları
 • Çalışanlara verilen değer, eşitlik
 • Takım çalışması
 • Çalışma koşulları, ekonomik ve sosyal olanaklar

Teklif almak için iletişime geçin.

 

İnsan Kaynakları Süreçlerinin Denetimi

 


Şirketinizdeki insan kaynakları süreçlerinin dış bir göz tarafından yeterliliğinin incelenmesi ve denetlenmesi sürecini kapsar. Denetim tamamen iyileştirme odaklıdır. Şirketin yasal süreçlere uygunluğu, işveren markasına ve kurum imajına olumsuz etki edebilecek durumların tespiti, performans ve motivasyon düşürücü etkenlerin varlığı ve organizasyonel yapının verimliği gibi çalışmaları içerir.

İnsan kaynakları departmanı ile koordineli ve iş birliği içinde gerçekleştirilen çalışmada çalışan tarafında insan kaynakları departmanının algısı da dikkate alınır. Tanımlanmış tüm insan kaynakları süreçleri gözden geçirilir, iyileştirilmesi gereken alanlar belirlenir ve öneriler ile birlikte raporlama yapılır.

Teklif almak için iletişime geçin.

 

Değerlendirme Merkezi Uygulamaları

 


Terfi ve işe alım süreçlerinde en doğru adayı seçmenizi sağlayan değerlendirme merkezi uygulamaları  pozisyona özel olarak kurgulanır. Terfi ve işe alım kararlarınızı desteklemek adına yetkinlik bazlı değerlendirme araçları kullanılarak adayların güçlü ve gelişime açık yönleri ile ilgili raporlama sunulur.

Pozisyonda aranan yetkinliklere özel bir değerlendirme merkezi kurgusu yapılır, her aday aynı değerlendirme sürecine tabii tutulur ve objektif bir değerlendirme sürecinden geçerek yetkinlikleri analiz edilir.

Çalışma; simülasyonlar, yetkinlik değerlendirme araçları, sunumlar, rol play uygulamaları gibi değerlendirme merkezi araçları ile pozisyonun ihtiyaç duyacağı yetkinlikler üzerine hazırlanan uygumalar ile gerçekleşir. Online veya yüz yüze çalışma seçenekleri bulunmaktadır.

Teklif almak için iletişime geçin.

 • Sizi ilk olarak Linkedln den tanıdım. Sonrasında iş arama sürecimde koçluk desteği almaya karar verdim. Bence sizin en büyük gücünüz işinizdeki uzmanlığınıza dayalı hiçbir yerde yazmayan  çıkarımlarınızı ve tabi ki tecrübelerinizi duruşunuzla muhteşem şekilde yoğurmuş olmanız. Gizli kalmış ve söylenmeyen IK dinamiklerini net ve davranışsal olarak anlattığınız ve bir o kadar da gerçek anlamda gönüllü olarak destekleriniz için minnettarım.  Öğrenilmiş çaresizlik ve umutsuzluğu sizin doğal tepkileriniz ve işinizdeki üst- düzey bilir kişiliginiz ile yendim. Başarılarınızın devamını içtenlikle dilerim.
  R.P (46)
 • Gerçekleştirdiğimiz mülakat koçluğu çalışması sonrasında sayenizde iş arama sürecimi ne kadar bilinçsiz bir şekilde yürüttüğümü fark ettim. Yaptığım hataların farkına varmamı sağladığınız ve bu süreçte bana destek olduğunuz için çok teşekkür ederim. Şimdi daha öz güvenli ve kendimi ifade etme konusunda çok daha başarılıyım.
  S.K ( 29)
 • Sinem hanımla Nerden ve nasıl başlayacağımı bilmediğim iş arama sürecimde yollarımız kesişti. Kendime güvenimin yerlerde olduğu bu dönemde, hiç farkında olmadığım ya da önemsiz gibi görünen yönlerimin ne denli önemli olduğunu farkettirdi. Eksiklerim neler, gittiğim görüşmelerde neden eleniyorum gibi daha bir sürü soruma da yanıt buldum. Bu yoldan geçen herkesin hikayesine dilerim eli değer. Sevgiler❤
  E.E.T (29)
 • Başvurularıma bir türlü sonuç alamıyordum. Standart bir cv yerine ön plana çıkarmam gereken noktaları sizinle birlikte çalıştıktan sonra ciddi bir fark oldu geri dönüşlerde. Yaptığımız mülakat koçluğu çalışması da mülakatlarda kendimi çok daha etkili ifade etmeme fayda sağladı. Nihayet uzun süren iş arama sürecim sayenizde son buldu. Desteğiniz için çok ama çok teşekkür ederim.
  F.K (26)
 • Beklentimin çok çok üzerinde bir deneyimdi benim için. Kendimi nasıl daha iyi ifade edeceğim ve hangi konuları ön plana çıkarmam gerektiği ile ilgili çok verimli bir çalışma oldu. Teşekkür ediyorum.
  A.R (36)
 • Aylarca iş arayışlarımdan sonuç alamadığım ve çaresizlik içine düştüğüm bir anda sizi takip etmeye başladım. Paylaşımlarınız sayesinde yanlış yaptığım bir çok şeyi düzeltme fırsatı yakalım. Katıldığım mülakatlarda o kadar bilinçsizce hareket ediyormuşumki yaptığımız mülakat koçluğu çalışmasının bende yarattığı farkındalığı size anlatamam. Sizinle pratik yaptıktan sonra kendimi çok daha iyi ifade ederek sonunda istediğim işe kavuştum. İyi ki varsınız… Yolunuz açık olsun
  D.O (27)
 • Merhabalar Sinem Hanım,
  Mülakat koçluğu çalışmamız sonrası iş teklifi aldığım şirket maaşta istediğim revizyonu kabul etti. Çarşamba iş başı yapıyorum size de haber vermek istedim. Sorularıma sabırla yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum çok yardımcı oldunuz.
  S.Y(36)
 • Sinem Hanım ile yaptığımız mülakat koçluğu çalışması kişisel farkındalığımı arttırdı. Tüm sorularıma detaylı cevaplar buldum. İş ararken hangi kanalları aktif kullanmam gerektiğini öğrendim. Benim için en önemlisi bir insan kaynakları uzmanından mülakat performansımın nasıl olduğu ile ilgili geri dönüş alabilmekti. Görüşmemizden sonra detaylı notlar çıkardım ve iş görüşmelerime notlarımla çalıştım. Biz öz eleştiri yaparken objektif davranamıyoruz ama görüşmede Sinem Hanıma artı ve eksileriniz ile size yol haritası çıkarıyor. Çalışmamızında etkisi ile istediğim işe nihayet başlıyorum. Her şey için teşekkür ediyorum.
  M.G (24)
 • Sinem Hanım merhaba,
  Yarın iş başı yapıyorum …. şirketinden teklif aldım, hemde istediğim teklifi aldım ve istediğim pozisyon olan Ürge Mühendisi olarak Sanırım sizden mülakat koçluğu almasaydım daha uzun süren bir iş arama sürecim olurdu, en başta kendimi tanımamı, iş kavramından ne istediğimi anlamamı sağladınız. Sonra da nasıl ifade etmem gerektiğini öğrettiniz. Emekleriniz için çok teşekkürler.
  A.İ (26)
 • Sizinle tanıştıktan sonra iş hayatımı Sinem Hanımdan önce ve Sinem Hanımdan sonra olarak iki döneme ayırdım. Sizinle gerçekleştirdiğimiz mülakat pratiği ve notlarınız, değerli fikirleriniz sonrasında birçok firmadan mülakat daveti aldım. Yorucu bir maratondan sonra çok şükür beklediğim bir yer ve istediğim pozisyondan olumlu dönüş aldım. Her şey için teşekkür ederim. İyikilerimden oldunuz, her şey gönlünüz gönlünüzce olsun.
  A.İ (27)
 • Yaklaşık 6 aylık işsizlik süreci içerisindeyken tesadüfen Linkedin üzerinden Mülakat koçluğu programınızı gördüm. Sizinle iletişime geçtikten sonra bana hemen dönüş yaptınız ve sizinle geçirdiğim mülakat sonrasında öz geçmişim ve mülakat sürecinde yaptığım hataları farketmemi sağladınız. Ben de sizin yönlendirmeleriniz doğrultusunda öz geçmişimi güncelledim ve mevcut tüm başvurularımı geri çekerek tekrar başvurularımı yaptım. Bir anda doğru düzgün aranmazken bir çok büyük ölçekli firmadan mülakat daveti aldım. Mülakat sürecinde yaptığım hataları da düzeltmek suretiyle katıldığım bir çok mülakattan olumlu dönüş aldım ve kısa bir sürede  özel bir bankada yönetici pozisyonunda göreve başladım. Yaptığımız çalışma resmen hayatımı değiştirdi. Bana Ik gözüyle bakma, firmaların aradığı kriterlere göre cv hazırlama , kişisel özellikleri ön plana çıkartma gibi bir çok önemli bilgiler kattınız.İşsizlik döneminde yaşadığım sıkıntı ve üzüntü sebebiyle oluşan alerji gibi sağlık problemlerimden bile kurtuldum. Ayrıca Harika bir ekip ve insanlara denk gelmenin de mutluluğunu yaşıyorum. Sihirli değneğinizi değdirdiğiniz bir çalışan olarak bir çok işsiz arkadaşa faydalı olacağınıza eminim. Herşey için çok teşekkür ediyorum. İyi ki karşılaştık. İyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş Başarılarınızın devamını diliyorum.
  E.N.D (33)
 • Sinem Hanım merhaba,
  Yapmış olduğumuz çalışma sayesinde sizin verdiğiniz bilgiler ve tüyolar ile istediğim iş görüşmesinin mülakatını kazandım. Sizinle mülakat yaptığımızda çok kötüydüm ve bunun farkındaydım. Sizden yardım aldım ve siz bana bu şekilde hiçbir mülakatı geçemezsin ama düzelmeyecek hir birşey yokdiyerek beni motive ettiniz. Ve sizin yardımlarınızla harika bir mülakat geçirdim. Tekrar teşekkür etmek istiyorum herkese mutlaka dokunmalısınız…
  K.A (25)